18 Feb

Nowoczesna

Radomszczańska Nowoczesna czuje wiosnę. Już na koniec lutego zamierza przedstawić wyniki przeprowadzanych wśród mieszkańców ankiet i zaprezentować Mapę Potrzeb

Potrzeby są zawsze. Raz większe, raz mniejsze. Problem polega na tym, jak je zaspokoić. Członkowie radomszczańskiego koła Nowoczesnej na razie diagnozują. I zapowiadają, że niedługo poinformują społeczeństwo, czego mu brakuje i czego najbardziej sobie życzy. Społeczeństwo, czyli radomszczan i mieszkańców powiatu.
W niedzielę 12 lutego na miejskiej targowicy odbyła się ostatnia odsłona wydarzenia pod nazwą Mapa Potrzeb. Działacze zbierali ankiety, zadawali pytania przechodniom.
- To sondaż dotyczący potrzeb mieszkańców Radomska, dotyczący zmian w mieście i dzielnicach, w których mieszkają - wyjaśnia Małgorzata Szyler, sekretarz koła Nowoczesnej. - Akcja nazwana Mapą Potrzeb jest prowadzona od końca ubiegłego roku. Ma pomóc wyłonić obszary, w których radomszczanie, ale też mieszkańcy poszczególnych gmin powiatu radomszczańskiego, oczekują poprawy. Warunków życia i komfortu. Działacze naszego koła zadawali mieszkańcom pytania mające doprecyzować oczekiwania mieszkańców. Pojawiły się też pytania otwarte, gdzie to mieszkańcy mogą wskazać najbardziej doskwierające im w codziennym życiu niedoskonałości.
Przewodniczący radomszczańskiej Nowoczesnej Przemysław Kosowski mówi, że akcja się udała, mimo niesprzyjającej aury. - Był mróz, pogoda nie sprzyjała, ale akcja okazała się sukcesem. Ludzie chętnie z nami rozmawiali, czasem zaskakując szczerością. Tu, na targowicy, zaczynaliśmy akcję Mapa Potrzeb i tutaj też ją kończymy. Wierzymy, że wnioski, które wypłyną z ankiet, pomogą nam skonstruować odpowiadający oczekiwaniom radomszczan program.
Nowoczesnej, choć do tej pory starała się w mieście mocniej zaistnieć, brakowało właśnie programu, który mogliby pokazać mieszkańcom.

 

Czytaj w najnowszym numerze Gazety Radomszczańskiej. Wydanie dostępne w punkach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież