18 Feb

 wybory

- Nie znam samorządu, gdzie ludzie nie mają uwag do zarządzania - odpowiada na zarzuty mieszkańców Janusz Pachulski, wójt gminy Gidle. I dodaje, że niezadowoleni mogą wystartować w najbliższych wyborach, a jeśli im się uda - pokazać, jak się rządzi

ak to już jest, że jedni mieszkańcy władzę lubią, a inni patrzą jej na ręce, i cokolwiek by zrobiła, powiedzą, że jest źle. Czasem zarzuty są słuszne, czasem nie. Czasem wójt się obrazi, a czasem uzna, że przecież ludzie mają prawo do krytyki. I trzeba się z tym liczyć. Bo, jak mówi stare ludowe przysłowie, jeszcze się taki nie narodził, co każdemu by dogodził.
Przykład takiej właśnie sytuacji mamy w gminie Gidle. Zgłosili się do nas mieszkańcy, którzy twierdzą, że obecna władza zarządza gminą bardzo źle. Dlaczego?
- Nasza rada i wójt wymyślili sobie oszczędności w postaci wyłączania świateł w godzinach nocnych od 24.00 do 4.00 rano, a po oszczędnościach została podniesiona pensja wójta i rady - mówi pan Mariusz. Pieniądze, zwłaszcza podwyżki, wzbudzają duży sprzeciw mieszkańców. No bo jak to tak? Chodników nie ma, kanalizacji nie ma, na ulicach ciemno, a tu podwyżki?
- Mamy okres zimowy, a po wizycie u pana wójta dowiedziałem się, że odśnieżanie chodników czy dróg to mało ważne jest, on sam nie weźmie łopaty - nie kryje irytacji inny mieszkaniec. - Ciągnik gminy odśnieża plac banku w Gidlach i park. A na ulicy Reymonta, w Ciężkowicach i Stanisławicach dzieci przed tirami uciekają do rowu, nie ma jak przejść, zimą ludzie uciekają w śnieg.

 

Czytaj w najnowszym numerze Gazety Radomszczańskiej. Wydanie dostępne w punkach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl

 

Komentarze   

0 #1 jan 2017-02-18 17:17
Taki nocny ciemnogród to tylko jest w powiecie radomszczańskim , w sąsiednim powiecie częstochowskim żadna gmina tego nie stosuje.
Natomiast jeśli chodzi o drogi i chodniki , to jeśli jedzie się z Częstochowy , nie ważne z której strony , to wiadomo że jesteś w Gminie Gidle i powiecie radomszczańskim , zaczynają się w opłakanym stanie, drogi oraz pobocza.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież