22 Jan

 artra

Do końca lutego w galerii Muzeum Regionalnego można oglądać prace radomszczańskich artystów plastyków. Dalibyście wiarę, że tylko na tę jedną wystawę zgłosiło się ich prawie pięćdziesięciu?

Radomsko pełne jest artystów. Różnych, w różnych dziedzinach sztuki. Jednak tylko o niewielu wiemy, tylko garstkę z nich znamy. Pozostali często tworzą dla siebie, rodziny, znajomych, czy też do przysłowiowej szuflady. Przy okazji wystawy Justyny Ciupińskiej zrodził się pomysł, by te prace z szuflad, strychów i szaf wyciągnęli i pokazali światu. Na początek plastycy. Dyrektor muzeum Krzysztof Zygma zaprosił chętnych, a odzew był naprawdę duży. Zgłosiło się czterdzieści osiem osób. Każda wybrała jedną pracę i zawisły one na ścianach galerii.
A w piątek wieczorem nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy pod nazwą „ArtRa”, czyli artystyczne Radomsko. Takiego tłumu na wernisażu dawno nie było. Twórcy, ich rodziny, i mieszkańcy ciekawi tego, co do tej pory było schowane. I już po kilku minutach można było się przekonać, że w radomszczanach tkwi potencjał. Ogromny potencjał możliwości i różnorodności. Technik, tematów i podejścia do sztuki. Na tej wystawie każdy znajdzie coś dla siebie. - Nie wiedziałem, że tylu ludzi w mieście zajmuje się malowaniem - można było usłyszeć od jednego z plastyków, który z uwagą przyglądał się innym pracom. - To bardzo dobrze - dodawał oceniając fachowym okiem portrety, grafiki, pejzaże, architekturę.
- Pomysł narodził się w grudniu 2016 roku - mówi Gazecie dyrektor Krzysztof Zygma.

Cały materiał czytaj w Gazecie Radomszczańskiej. Wydanie dostępne w punktach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież