18 Jan

P1190809

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad demontuje żółte barierki wzdłuż ul. Krakowskiej. W ich miejsce najprawdopodobniej staną estetyczne słupki. Pomogła interwencja poseł Anny Milczanowskiej.

Pismo w sprawie montaży żółtych barierek i zagrodzenia nieruchomości przedsiębiorców poseł Milczanowska skierowała do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w ubiegłym tygodniu. Barierki zaczęto montować po remoncie skrzyżowania Brzeźnicka/Krakowska/Piastowska. Jeden rząd, niższy, odgrodził jezdnię od chodnika. To Generalna tłumaczyła względami bezpieczeństwa. Drugi rząd, wyższy, zagrodził trawniki, jednocześnie ograniczając dojścia i dojazd do nieruchomości znajdujących się przy ul. Krakowskiej. Przesiębiorcy zaprostestowali, szukali ratunku.

Estetyczna kafastrofa najprawdoodobniej zniknie z ul. Krakowskiej. - Nie możemy tolerować czegoś takiego w naszym mieście. Jeśli chodzi i bezpieczeństwo, można to zrobić o wiele ładniej. Są słupki, które montuje się w podłożu - mówi poseł Anna Milczanowska. Dlatego zainterweniowała w GDDKiA.

W piątek Generalna już rozpoczeła montaż części barierek. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież