18 Jan

droga metalurgia 

Dzisiaj w Sądzie Rejonowym w Radomsku odbyła się kolejna rozprawa w procesie cywilnym między spółką RCB2 a miastem Radomsko. Zeznawać miał prezydent Jarosław Ferenc, ale sędzia Wioletta Krawczyk woli, żeby strony się porozumiały.

Chodzi o sprzątanie. Konkretnie o sprzątanie dróg na tereni galerii Radomsko. Tych, które inwestor zbudował i przekazał miastu. Jednak do tej pory wciąż zajmuje się nimi spółka RCB2. Jak mówi jej prezes Stanisław Tarkowski, w 2018 roku kosztowało to ok. 20.000 zł. Ponieważ uważa, że sprzątać powinno miasto, zdecydował się pozwać je o odszkodowanie. Dzisiaj odbyła się kolejna rozprawa, ale zeznań nie było. Sędzia chce, by strony zawarły ugodę. Prezydent jest skłonny przejąć utrzymanie dróg od lutego, i wtedy za sprzątanie zapłaci miasto. Kolejna rozprawa zaplanowana została na 28 lutego.

Sprzątanie dróg to jeden z elementów konfliktu między prezydentem, a prezesem spółki. Chodzi też o odszkodowanie za wybudowanie dróg, które przekazano miastu. Inwestor chce kilka milionów złotych odszkodowania, a Jarosław Ferenc odpowiada, że to co miasto otrzymało, nie spełnia wymagań dróg publicznych. I jeszcze restauracja McDonalds. Jak mówi Stanisław Tarkowski, mogłaby powstać już dawno, bo wszystko jest do budowy gotowe, tylko miasto, czytaj prezydent, nie chce pozwolić na zajęcie części miejskiej działki, co jest potrzebne do realizacji tej inwestycji. Jarosław Ferenc odpowiada, że jedno z drugim nie ma nic wspólnego.  

 

Komentarze   

0 #1 Blasius 2019-01-09 15:53
Ja proponuję pistawić tam park. Wszędzie park. By żyło się lepiej radomszczańskim betonom.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież