18 Jan

 sad

Ministerstwo sprawiedliwości chce od 1 stycznia zlikwidować w Radomsku Sąd Pracy. Protestują mieszkańcy, samorządowcy i media. Bo nie chodzi tu tylko o ograniczenie dostępu do wymiaru sprawiedliwości, ale o marginalizację i degradację miasta

To nie pierwsze podejście ministerstwa. Ostatnie takie przymiarki resort Zbigniewa Ziobry robił w październiku ubiegłego roku. Tym razem MS chce zlikwidować 10 wydziałów w całej Polsce. W tym w Radomsku.
W odpowiedzi przesłanej Gazecie rzecznik ministerstwa twierdzi, że powodem likwidacji IV Wydziału Pracy w Sądzie Rejonowym jest zbyt mała liczba spraw, które do niego wpływają, oraz fakt, że do Piotrkowa jest tylko 45 km.

 

Cały tekst w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej. Od czwartku w punktach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl

Komentarze   

+2 #1 Mirmas 2018-12-06 16:39
Ha ja. Glosowaliscie na Pis to teraz patrzcie jak z ludzi miastowych zrobil z was radomsxczan wsiokow. Jedyni w wojewodztwie zostaliscie zdegradowani do miasta podpowiatowego. Upadek miasta trwa. Brawo Pis i solidaruchy. Malo spraw ha ha. Ale dzieki sadowi w Rsku ludzie nie musza latami czekac na wyrok. Skoro jest tylko 45 km to niech z Piotrkowa przyjezdzaja do Rska. Upadek totalny.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież