18 Jan

 Balon

Nad miastem od kilku miesięcy góruje wieża z balonem. Rzuca się w oczy zwłaszcza wieczorem, bo jest oświetlona. Od kilku dni można z niej skorzystać. Balon wynosi chętnych na prawie 50 m w górę. To inwestycja Jana Skubisza, dofinansowana ze środków unijnych

Atrakcje turystyczne kojarzą nam się z zabytkami albo walorami przyrodniczymi. Czy atrakcją może być coś zupełnie nowego, nawet nowatorskiego, zarówno w pomyśle jak i w samym wykonaniu? Zaryzykował Jan Skubisz, właściciel firmy Inkomet. Tuż przy trasie DK1, na terenie strefy inwestycyjnej, kilka lat temu zainwestował w hotel. Postanowił zwiększyć jego atrakcyjność poprzez wybudowanie wieży widokowej. Miał to być charakterystyczny obiekt, widoczny z odległości kilku kilometrów. Nie ma podobnego w Polsce, więc powinien się kojarzyć z Radomskiem.

 

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej

Komentarze   

0 #3 Marudny nudziarz 2018-10-13 14:01
Jeżeli "wynosi"klientelę na 50 m w górę, czyli na wysokość 20 piętra, to jest to już "przyzwoita wysokość i można coś zobaczyć. Ale ile kosztuje taka wycieczka i jak długo trwa, to nie wiem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 Mirmas 2018-10-12 16:23
Lepiej gdyby Skubisz zrobil to na wiezowcu obok banku. Stamtad widac by bylo az z Wielgomlyn no ale czy sjubisz i Szymek Z (prawdziwy Polak slowianin znad " parku Jordanowskiego" wiedza gdzie sa Wielgomlyny
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 Blasius 2018-10-12 15:27
Podobnież koło Krakowa jest takie coś. Druga rzecz to nie przesadzajmy, że to góruje nad miastem bo widać ją de facto z trasy DK1 czy od strony Ładzic i tyle. Nie jest to jakiś duży obiekt, a napisy o reklamie na nim są zbyt małe by widzący je kierowcy zdołali przeczytać.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież