18 Jan

 Zieba

Pisząc „komediant” o byłym komendancie policji w Przedborzu Mariuszu Pawłowskim, bloger Paweł Zięba znieważył go i pomówił - uznał radomszczański sąd. Skazał go na 1500 zł grzywny. Wyrok nie jest prawomocny. Przedborzanin prowadzi blog Jawny Przedbórz, który bardzo wnikliwie przygląda się władzy w tym mieście. Zapowiada odwołanie. W sprawę zaangażowana jest Helsińska Fundacja Praw Człowieka

Paweł Zięba to znany w Przedborzu i powiecie społecznik, który patrzy lokalnej władzy na ręce. A że robi to wnikliwie, mocno się naraża. Choćby burmistrzowi Miłoszowi Naczyńskiemu i jego zwolennikom. Burmistrz z trudem znosi krytykę, a Ziębę uważa za pieniacza. I pozywa go do sądu. Pozywa też tych, którzy stoją po stronie Zięby i tak jak on nie szczędzą mu uwag i gorzkich słów. Strony nie szczędzą sobie razów. Orężem jest blog Jawny Przedbórz z jednej strony oraz pismo wydawane przez urząd miasta w Przedborzu z drugiej. Jeńców się nie bierze.

 

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej

Komentarze   

0 #1 Xavier 2018-08-09 10:27
HFPC teraz ma ważniejsze sprawy na głowie. Broni sądów, które wydają takie wyroki jak ten czy jak ten na lewicowego dziennikarza Piotra N., który rozjechał bez prawa jazdy i OC kobitę na pasach za co dostał tylko grzywnę. To ta wartość, której się teraz broni pod hasłem „konstytucja”, „wolne sądy”.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież