18 Jan

 Konstytucja

Biała koszulka, na niej wielki napis konstytucja. Zawisła na pomniku Reymonta, na skwerze między biblioteką a Kinemą, w nocy z niedzieli na poniedziałek. To protest polityczny i nawiązanie do akcji przeprowadzanej w całym kraju. Kto to zrobił? Policja będzie sprawdzać

Byliśmy na miejscu dwadzieścia pięć minut przed pierwszą w nocy. Informację dostaliśmy dwie godziny wcześniej. Organizatorom pewnie o to chodziło, by dziennikarze opisali akcję, inaczej - jeśli koszulka zniknęłaby do rana - nikt by o niej nie usłyszał. Zrobiliśmy zdjęcia, nakręciliśmy filmik i wrzuciliśmy od razu do internetu. Pomnik Reymonta, na nim biała koszulka i wielki napis „Konstytucja”.

 

Więcej w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej

Komentarze   

0 #2 Xavier 2018-08-09 16:57
Ach. Chyba najważniejsze. „Art. 261 kk. Kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.” Dobranoc.
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #1 Xavier 2018-08-09 10:24
Nie przypominam sobie by autor tego pomnika czy inwestor go zamawiający stawiali go jako wieszak na bannery. Czyli ty, ja, on możemy tam iść i sobie dowolnie oplakatować ten pomnik? Czy tak? Ja na przykład tam wywieszę „Sprze-dam-O-pla” albo „Ja-nek-jest-głu-pi”. Oczywiście bezkarnie bo tak można skoro nikogo nie zatrzymała dotychczas policja za wywieszenie tej szmaty.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież