18 Jan

konstytucja 

W nocy poinformowaliśmy o tym, że na pomniku Władysława Stanisława Reymonta ktoś zawiesił koszulkę z napisem KONSTYTUCJA. Takie akcje przeprowadzono ostatnio w wielu miastach w Polsce. To apel do prezydenta Andrzeja Dudy o to, żeby przestrzegał przepisów Konstytucji RP. 

Po tym jak pierwsza koszulka zawisła na pomniku Lecha Kaczyńskiego w tamtej sprawie wszczęto postępowanie i policja poszukuje sprawcy bądź sprawców. Ewentualny zarzut to zbeszczenie pomnika. Czy taki sam będzie w przypadku pomnika Reymonta w Radomsku, czy też będzie to obraza czyichś uczuć, na razie nie wiadomo. 

Wiadomo, że chociaż koszulka zaisła na szyi noblisty w nocy, to policja dowiedziała się o tym z mediów. Około 12 na miejsce przyjechał patrol, który pilnoał tego miejsca do czasu przyjazdu techników kryminalistyki z KPP w Radomsku. Zbierano ślady, szukano ewentualnych świadków. W końcu policjanci zdjęli koszulkę z pomnika.

 

Komentarze   

0 #1 Xavier 2018-08-07 14:32
Że co? „pros-ty-tu-cja”? Niech się dalej prostytuują i oddają Niemcom. Ich problem ale po co się tym po całym kraju chwalą?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież